Џанг Гаоли: Разлика помеѓу преработките

Додадени 3 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
|name = {{погоре|0.2em|Џанг Гаоли}}
|native_name = {{подолу|0.1em|{{незадебелено|{{јаз|zh-hans|张高丽}}}}}}
|image = Zhang-Gaoli 1.pngjpeg
|office = [[Вицепремиер на Кина|Прворангиран Вицепремиер на Кина]]
|premier = [[Ли Кеќанг]]