Разлика помеѓу преработките на „Градови во Италија“

Нема измена во големината ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
|[[Кастелветрано]]||[[Трапани (покраина)|Трапани]]||[[Сицилија]]|| 30.518
|-
|[[Кастровилари]]||[[КосенцаКозенца (покраина)|Козенца]]||[[Калабрија]]|| 22.389
|-
|[[Катанија]]||[[Катанија (покраина)|Катанија]]||[[Сицилија]]|| 313.110
|[[Корато]]||[[Бари (покраина)|Бари]]||[[Апулија]]|| 44.971
|-
|[[Корилјано Калабро]]||[[КосенцаКозенца (покраина)|Козенца]]||[[Калабрија]]|| 38.241
|-
|[[Кореџо (град)|Кореџо]]||[[Реџо Емилија (покраина)|Реџо Емилија]]||[[Емилија-Ромања]]|| 20.604
|[[Кортона]]||[[Арецо (покраина)|Арецо]]||[[Тоскана]]|| 22.048
|-
|[[Козенца]]||[[КосенцаКозенца (покраина)|Козенца]]||[[Калабрија]]|| 72.998
|-
|[[Крема (град)|Крема]]||[[Кремона (покраина)|Кремона]]||[[Ломбардија]]|| 32.981
|[[Реџо нел'Емилија]]||[[Реџо Емилија (покраина)|Реџо Емилија]]||[[Емилија-Ромања]]|| 141.877
|-
|[[Ренде (град)|Ренде]]||[[КосенцаКозенца (покраина)|Козенца]]||[[Калабрија]]|| 34.421
|-
|[[Ро (град)|Ро]]||[[Милано (покраина)|Милано]]||[[Ломбардија]]|| 50.246
|[[Розолини]]||[[Сиракуза (покраина)|Сиракуза]]||[[Сицилија]]|| 20.152
|-
|[[Росано]]||[[КосенцаКозенца (покраина)|Козенца]]||[[Калабрија]]|| 35.835
|-
|[[Роверето]]||[[Тренто (покраина)|Тренто]]||[[Трентино-Јужен Тирол]]|| 33.422