Разлика помеѓу преработките на „Знаме на Општина Радовиш“

с
 
| Design =Црвено-бело знаме со Радовишкиот крст.
}}
[[File:Old flagFlag of Radoviš Municipality.svg|thumb|right|250px|Поранешно знаме на Радовиш.]]
 
'''Знамето на [[Општина Радовиш]]''' е официјалното знаме на оваа македонска општина. Знамето е усвоено во 2013 и со тоа се заменило старото знаме. Знамето е двобојно, црвено-бело, со Радовишкиот крст.
24

уредувања