Разлика помеѓу преработките на „Ирски јазик“

Одземен 81 бајт ,  пред 6 години
с
{{ИнтерВики|код=ga}}
{{рв|Irish language}}
{{Википатување|Irish phrasebook|Ирски разговорник}}
 
* [http://www.uni-due.de/DI/ Откријте го ирскиот јазик]
* [http://www.talkirish.com/ Друштвена мрежа за ученици, наставници и говорници на ирскиот јазик]