Пастрово: Разлика помеѓу преработките

Додадени 32 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Робот: Селам 1 меѓујазични врски во Википодатоци на d:q12290052)
сНема опис на уредувањето
{{Инфокутија за село во Егејска Македонија|
| слика мапа=
| име= ПасревоПастрово
| општина=
| околија=
}}
 
'''Пастрево''' или '''Пасрево''' е [[Драма (град)|драмско]] село во [[Егејска Македонија]], [[Република Грција]].
 
== Географиja и местоположба ==