Разлика помеѓу преработките на „9 јули (починале)“

Одземени 3 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
|-
|valign="top" align="right"|[[1943]] 
|[[Иван Горан Ковачиќ]] — хрватски [[Поезија|поет]], есеист, новинар, политичар, преведувач и борец во НОВ.
|-
|valign="top" align="right"|[[1992]]