Операција Барбароса: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q83055 (translate me))
сНема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{никулец}}
[[Податотека:Eastern Front 1941-06 to 1941-09.png|right|thumb|400px|Расположбата на германските војски, во предвечерјето на операцијата Барбароса, [[22 јуни]] [[1941]]]]