Разлика помеѓу преработките на „Вртикоп (општина)“

Додадени 2 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Инфокутија Општина во Грција | име = Општина Вартокоп | име_гр = Δήμος Σκύδρας | слика...)
 
с
::* село [[Арсен (Воденско)|Арсен]] (Αρσένι, Арсени) (1 409 жители)
:* Општински оддел В’гени
::* село [[В’гени]] (Σεβαστιανά, СевастианаСевастијана) (1 501 жители)
:* Општински оддел Врбени
::* село [[Врбени (Воденско)|Врбени]] (Νέα Ζωή, Неа Зои) (201 жители)