Разлика помеѓу преработките на „Список на македонисти“

с
Ги додадов своите датум и место на раѓањето. (За мене постојат википедија страници на српски и српскохрватски јазици, ама на македонски не.)
с
с (Ги додадов своите датум и место на раѓањето. (За мене постојат википедија страници на српски и српскохрватски јазици, ама на македонски не.))
|[[Вил Фирт]]<ref>[http://novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=65139215&id=26&prilog=1&setIzdanie=22896 Сакам да jа преведам и „Небеска Тимjанова“], novamakedonija.com.mk</ref>
|{{Flag|Australia}}
|[[23 мај]] [[1965]], [[Њукасл]], [[Австралија]]
|
|
|-
1

уредување