Разлика помеѓу преработките на „Пријатели (ТВ серија)“

с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 62 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q79784 (translate me))
с
== Занимливости ==
[[Податотека:Friends Central Perk couch.jpg|thumb|[[Централ Перк]] во првобитна состојба во студијата на Ворнер Брос]]
''Пријатели'' влијаеше во многу полиња на популарната култура, а посебно во модата. Фризурите на женските ликови во серијата станаа секојдневни во светот, а косата на Џенифер Анистон доби и надимакпрекар „The Rachel“.
 
Фразата на Џои Трибијани ''„How you doin’?“'' стана популарна во западно-англискиот сленг и се користи при поздрави.