Разлика помеѓу преработките на „Кале (Алданци)“

Додадени 79 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
с (Бот: козметички промени)
 
== Поврзано ==
* [[Разбојна Дупка]] - хеленистичка гробница;
* [[Градиште (Алданци)|Градиште]] - римска населба;
* [[Алданци]];