Разлика помеѓу преработките на „Кинески јазик“

Додадени 158 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
 
== Надворешни врски ==
* [http://mk.wikibooks.org/wiki/Кинески_јазик?uselang=mk Учебник по мандарински јазик] — [[Викикниги]] {{mk}}
{{разговорник|код=ZH|јазик=кинески}}
* [http://cyril.meth.mk.chinesecio.com/mk Институт за кинески јазик и култура „Конфуциј“] при [[УКИМ]], Скопје — настава по кинески јазик и други активности