Разлика помеѓу преработките на „Палата на Собранието на Македонија“

с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3361036 (translate me))
с
{{Infobox Historic building
|name = Палата на Собранието
|image = SobraniemkСпоменик на Никола Карев и Собрание на РМ.jpgJPG
|caption = Палата на Собранието на Македонија
|map_type =