Отвори го главното мени

Промени

Додадени 3 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
| Region = [[Список на светско наследство во Европа|Европа]]
| Year = 2000
| Session = 24th24-то
| Link = http://whc.unesco.org/en/list/875
}}