Разлика помеѓу преработките на „КК Ангели“

Додадени 5 бајти ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q6332247 (translate me))
Ознака: Мобилно уредување
| color1 = white
| color3
| name = AngeliАнгели
| logo =
| leaguesleague = [[Втора македонска кошаркарска лига|Втора лига]]
| founded = 2006
| arena = Спортска сала Драчево
| colors = Сина, сива, црвена<br> {{color box|blue}} {{color box|grey}} {{color box|#C41E3A}}
| president = Благоја Кечовски
| manager = горанГоран Мојсовски
| coach = Благоја Кечовски
| championships = [[Податотека:Med 2.png]]-2008 <br> [[Податотека:Med 3.png]]-2008 <br> [[Податотека:Med 3.png]]-2009