Разлика помеѓу преработките на „Критериум“

Додадени 26 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 8 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q2493405 (translate me))
с
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Критериум''' е [[стандард]], [[правило]], [[тест]] или, општо земено, [[референцаупатување|појдовна точка]] во однос на којакој може да се донесе оценка или одлука за определен поим или проблем.
 
[[Категорија:Философија]]