Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Weather box/oneline“

с
Bot: Migrating interwiki links, now provided by Wikidata on d:q14407137
с
с (Bot: Migrating interwiki links, now provided by Wikidata on d:q14407137)
{{!}}style="{{Weather box/col{{{sc}}}|{{{f}}}*{{{yr1}}}}} border-left-width:medium"{{!}}{{formatnum:{{#if:{{#iferror:{{{yr{{{show}}}|}}}}}|{{{yr{{{show}}}}}}|—}}}}|#default=<font color="red">'''Грешка: </includeonly>Овој шаблон прави ред во табела смао една вредност што не е зависна од траењето на месецот<includeonly>, {{#switch:{{{sc|}}}|#default=за да укажете влажност, додајте го параметарот <code><nowiki>|sc=h</nowiki></code>, за да укажете температура, додајте го параметарот <code><nowiki>|sc=t</nowiki></code>|d=бр. на денови со атмосферски врнежи користи {{tlx|Weather box/oneline/date}}, што применува фактор за траење на месецот во формулата за позадинска боја|p=атмосферските врнежи користат {{tlx|Weather box/line/date}}, што прикажува две вредности и применува фактор за траење на месецот во формулата за позадинска боја|s=сончеви часови користи {{tlx|Weather box/oneline/date}}, што применува фактор за траење на месецот во формулата за позадинска боја}}.'''</font>}}</includeonly><noinclude>
 
[[en:Template:Weather box/oneline]]
[[fa:الگو:Weather box/oneline]]
[[hy:Կաղապար:Եղանակի աղյուսակ/մեկգիծ]]
[[id:Templat:Infobox weather/oneline]]
[[pt:Predefinição:Infobox weather/line/onevalue]]
[[zh:Template:Infobox weather/oneline]]
</noinclude>