Висла: Разлика помеѓу преработките

Одземени 40 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
* [[Список на реки во Полска]]
* [[Географија на Полска]]
 
{{Полска-гео-никулец}}
 
[[Категорија:Реки во Полска]]