Геотермална енергија: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Bot: Migrating 58 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q127993 (translate me))
сНема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:NesjavellirPowerPlant edit2.jpg|thumb|right|250px|Геотермалната електрана „Несјавелир“ во месноста Тингвелир, Исланд]]
{{извори на обновлива енергија}}
Во Р. Македонија има и 18 локалитети со термални води: [[Волково]], [[Стрновец]], [[Подлог]], [[Крупиште]], [[Истибања]], [[Тркање]], [[Бања]], [[Смоквица]], [[Л’џи]], [[Топли дол]], [[Топлик]], [[Мрежичко]], [[Горницет]], [[Повишица]], [[Добрево]], [[Раклеш]], [[Топлец]], [[Дерибаш]].
 
 
{{Портал|Енергија|Crystal 128 energy.png}}
{{рв|Geothermal energy}}
 
 
[[Категорија:Електрани]]
[[Категорија:ЕнерготехникаЕнергетика]]
[[Категорија:Геотермална енергија| ]]