Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Бугарија-гео-никулец“

с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 14 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q6484000 (translate me))
с
{{asbox
<center><div class="boilerplate metadata" id="stub">[[Слика:Bulgaria stub.svg|30п|Бугарија]]&nbsp;''Оваа статија поврзана со [[Географија на Бугарија|географијата на Бугарија]] е [[Википедија:Што е никулец?|никулец]]. Можете да [[Помош:Како да уредам страница|помогнете]] со тоа што ќе ја [{{SERVER}}{{localurl:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} проширите]''.</td></tr></table></div></center>
| image = Flag map of Bulgaria.svg
[[Категорија:Географски никулци за Бугарија<noinclude>| </noinclude>]]
| pix = 35
<noinclude>
| subject =
| qualifier = [[географија на Бугарија|место во Бугарија]]
[[Категорија:| category = Географски никулци за Бугарија<noinclude>| </noinclude>]]
| tempsort =
| name = Шаблон:Бугарија-гео-никулец
}}<noinclude>
 
</noinclude>