Разлика помеѓу преработките на „А. ден Долард“

Нема измена во големината ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| birth_date = {{датум на раѓање|1901|02|07|df=yes}}
| birth_place = [[Зволе]], [[Холандија]]
| death_date = {{починал на и возраст|1901|02|07|1994|06|26|1901|02|07|df=yes}}
| death_place = [[Хундерло]], [[Холандија]]
| occupation = [[писател]], [[новинар]]