Предлошка:Taxonomy key: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
|-
|Ранг:
|<code>{{{rank|{{{{PAGENAME}}|rank}}}}}</code> (се прикажува како <code>{{angliciseмакедонски rankтаксорангови|{{{rank|{{{{PAGENAME}}|rank}}}}}}}</code>)
|-
|Врска: