Разлика помеѓу преработките на „Википедија:Критериуми за избрана статија“

с
Отстрането уредувањето на 77.28.61.8 (разговор), вратено на последната верзија на M4r51n
с (Отстрането уредувањето на 77.28.61.8 (разговор), вратено на последната верзија на M4r51n)
'''''Закосен текст'''''==Понатамошно читање==
===Поврзано===
*[[:en:Wikipedia:Article development]] -Goce Delcevпроцесот eна nasразвивање junakна tojедна seстатија borel za makedonija za sloboda{{en}}
процесот на развивање на една статија {{en}}
<!-- *[[Википедија:Совршена статија]] - совршената статија -->
*[[:en:Wikipedia:Featured article advice]] - совети за создавање на избрана статија {{en}}
amra skrijel
AMRA SKRJEL
 
===Напатствија од англиски википедијанци===
*[[:en:User:Tony1/How to satisfy Criterion 1a]]