Кралска академија на науките (Шведска): Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 39 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q191583 (translate me))
сНема опис на уредувањето
| accessdate = 18 октомври 2007
}} {{en}}</ref>
* [[ГеранНаграда ГустафсоноваЈеран наградаГустафсон|ГеранНаграда Густафсонови„Јеран наградиГустафсон“]] за истражни трудови во [[природни науки|природните науки]] и [[медицина]]та
* [[Седербергова награда]] за [[економија]] или [[јуриспруденција|правни науки]]
* [[Награда Таге Ерландер|Награда „Таге Ерландер“]] за [[физика]], [[хемија]], [[технологија]] и [[биологија]]
* [[Награда Ингвар Линдквист|Награди „Ингвар Линдквист“]] за наставници од областа анна физиката, хемијата, биологијата и математиката.
 
==Пишани изданија ==