Социјалистичка Република Словенија: Разлика помеѓу преработките

с
Отстрането уредувањето на Szczecinolog (разговор), вратено на последната верзија на Addbot
[непроверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на Szczecinolog (разговор), вратено на последната верзија на Addbot)
| знаме = Flag of SR Slovenia.svg
| грб = SR Slovenia coa.png
| мапа= SFRYMap Sloveniaof the republics of Yugoslavia mk.pngsvg
| главен град = [[Љубљана]]
| јазик = [[словенечки јазик|словенечки]]