Отвори го главното мени

Промени

Додадени 2 бајти ,  пред 6 години
с
 
[[Категорија:Источносемитски јазици]]
[[Категорија:СтариДревни јазици]]
[[Категорија:Мртви јазици во Азија]]
[[Категорија:Клинесто писмо]]