Разлика помеѓу преработките на „Прв вселенски собор“

с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 54 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q133331 (translate me))
с
| council_name = Прв Вселенски собор
| council_date = 325 година
| accepted_by = [[Римокатоличка црква]], [[Стара Католичкастарокатоличка црква]], [[Православна црква]], [[Англиканска црква]], [[Древноисточни цркви]], [[АсирискаАсирска источна црква]], [[Лутеранстволутеранство]], [[Калвинизамкалвинизам]]
| previous = Нема ([[Ерусалимски собор|Ерусалимскиот]] не се смета како екуменски)
| next = [[Втор вселенски собор|Прв Константинополски собор]]