Разлика помеѓу преработките на „Јулијански календар“

с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 82 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q11184 (translate me))
с
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{внимание}}
 
Според овој [[календар]] една година трае точно 365 денови и 6 часа. Секоја четврта година се смета за висококочна и се состои од 366 денови.
 
== Поврзано ==
== Слушни исто така ==
* [[Продолжен јулијански календар]] (пролептички)
* [[Грегоријански календар]]