Пентархија: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
 
* [[Рим]] (св. [[Апостол Петар]] и [[Апостол Павле]])
* [[Константинопол]] (св. [[Апостол АндреаАндреја]])
* [[Антиохија]] (св. [[Апостол Петар]])
* [[Александрија]] (св. [[Апостол Марко]])