Кариби: Разлика помеѓу преработките

Одземени 69 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
::''Западни Инди пренасочуваводи тука. За други значења видете [[Западни Инди (појаснување)]]''
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
::''Западни Инди пренасочува тука. За други значења видете [[Западни Инди (појаснување)]]''
 
[[Слика:Location_Caribbean.png|thumb|365px|Местоположбата на Карибите во светот: