Предлошка:Облици на управување: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с Bot: Migrating 22 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q6526407 (translate me)
сНема опис на уредувањето
Ред 2:
|-
|- align=left
! [[Државно уредување|Државни уредувања]]<br>
! [[Форми на владеење]]<br>
|- align=left style="font-size: 75%"
|
Ред 8:
|- align=left style="font-size: 85%"
|
[[Листа на државни уредувања]]
*[[Анархизам]]
*[[Аристократија]]
Ред 44 ⟶ 43:
*[[Хиерократија]]
|-
| style="text-align: right" | '''[[Портал:Политика|Портал Политика]]''' · <small class="editlink noprint plainlinksneverexpand">[{{SERVER}}{{localurl:Шаблон:ДржавниОблици уредувањана управување|action=edit}} уреди]</small>
|}<noinclude>
[[Категорија:Навигациони кутии за политика|{{PAGENAME}}]]