Разлика помеѓу преработките на „Пшемислав Њемјец“

Додадени 108 бајти ,  пред 7 години
(Создадена страница со: {{Инфокутија за велосипедист | name = Пжемислав Њемјец | image = Segunda-etapa-niemiec.jpg | ca...)
 
;2013
: 6. Трофео Сера де Трамунтана
: 9. Краен пласман [[Тирено-Адријатико 2013|Тирено-Адријатико]]
{{palmares end}}