Разлика помеѓу преработките на „Области во Кувајт“

Одземени 18 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
[[Податотека:Kuwait,Области administrativeво divisions - Nmbrs - coloredКувајт.svg|мини|десно|300п|Карта на областите во Кувајт]]
'''[[Кувајт]]''' е поделен на '''6 области''' („[[мухафаза|мухафази]]“). Областите потоа се делат на окрузи.