Разлика помеѓу преработките на „Сојуз на комунистите на Македонија“

с
Bot: Migrating 8 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1563709 (translate me)
с
с (Bot: Migrating 8 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1563709 (translate me))
[[Категорија:Поранешни политички партии во Македонија]]
[[Категорија:Социјалистичка Република Македонија]]
 
[[bg:Комунистическа партия на Македония]]
[[en:League of Communists of Macedonia]]
[[hr:Savez komunista Makedonije (1992.)]]
[[it:Lega dei Comunisti di Macedonia]]
[[nl:Macedonische Communistenbond]]
[[ru:Македонская коммунистическая партия]]
[[sr:Савез комуниста Македоније]]
[[sh:Savez komunista Makedonije]]