18 април (починале): Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
|-
|valign="top" align="right"|[[1898]] 
|[[ГуставГистав Моро]], француски [[симболизам|симболистички]] сликар.
|-
|valign="top" align="right"|[[1903]]