Разлика помеѓу преработките на „Самар (село)“

Додадени 140 бајти ,  пред 12 години
с
појаснување
(Нова страница: <!-- Ако имате податок, напишете го после знакот = --> {{Инфокутија Села во Егејска Македонија| | ...)
 
с (појаснување)
| веб=
}}
:''Ова е статија за селото Самар, за други значења види [[Самар (појаснување)]].''
 
'''Самар''' е село во [[Егејска Македонија]], [[Република Грција]].