Token Ring: Разлика помеѓу преработките

Додадени 85 бајти ,  пред 9 години
с
Нема опис на уредувањето
[[he:Token ring]]
[[hu:Token-Ring]]
[[ml:ടോക്കൺ റിംഗ്]]
[[ms:Gelang token]]
[[nl:Token Ring]]
[[sk:Token ring]]
[[sl:Token ring]]
[[sr:Топологија прстена]]
[[sh:Token ring]]
[[fi:Token Ring]]
85.496

уредувања