Разлика помеѓу преработките на „Рокселана“

Додадени 83 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Робот: Додава el:Χιουρέμ)
{{Ризница-врска|Roxelana}}
 
[[Категорија:ОтоманскаВалиде династијасултан]]
[[Категорија:Починати во Отомански Константинопол]]
 
[[ar:روكسلانا]]