Разлика помеѓу преработките на „Состен“

Одземени 6 бајти ,  пред 7 години
с
с (r2.7.1) (Бот Додава: fr:Sosthène de Macédoine)
{{Античка Македонија-никулец}}
 
[[Категорија:Кралеви на КралствотоАнтичка Македонија]]
[[Категорија:Антигонидска династија]]