Разлика помеѓу преработките на „Цариград“

Одземени 4 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с (Робот: Менува tl:Konstantinoplatl:Constantinople)
с
* [[Манастир Богородица Памакаристос]]
* [[Џамија Вефа Килисе]]
* [[Црква „Свети Пантократор“Седржател“ Истанбул]]
| valign="top"|
* [[Византиски календар]]