Разлика помеѓу преработките на „Ерменска Советска Социјалистичка Република“

нема опис на уредувањето
[[Категорија:Советски републики]]
[[Категорија:Ерменија]]
[[Категорија:Поранешни комунистички републики]]
 
[[an:Republica Sozialista Sobietica d'Armenia]]
[[az:Ermənistan Sovet Sosialist Respublikası]]