Британски Девствени Острови: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
(интервики)
сНема опис на уредувањето
|image_map = LocationBritishVirginIslands.svg
|national_motto = ''"Vigilate"''{{Spaces|2}}<small>([[Латински јазик|Латински]])<br />"Vigilant"</small>
|national_anthem = ''[[Боже, чувај ја кралицатаКралицата]]'' (''God Save the Queen'')"
|official_languages = [[Англиски јазик|англиски]]
|ethnic_groups = 83.36% [[wikt:Афро-Карипци|Афро-карипци]], 7.28% Белци (повеќето Англичани и Португалци), 5.38% [[повеќерасни]] (повеќето Порториканци), 3.14% [[Источни Индијци]], 0.84% Други