Шалон ан Шампањ: Разлика помеѓу преработките

Одземени 7 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{{French commune|
|name=Шалон-ан-Шампањ
|image=[[Податотека:Notredamedevaux-chevet.jpg|270px]]<br /><small>Нотр Дам ан Во</small>|
|caption=Шалон-ан-Шампањ
|région=[[Шампања-Ардени]] |
|département=[[Марна (департман)|Марна]] |
|arrondissement=Шалон ан Шампањ|
|canton= |
|insee=51108
|postal_code=51000 |
|mayor=Бруно Бург-Брок |
|term=2001-2008 |
|intercomm=Шалон ан Шампањ
|longitude=4.365
|latitude=48.9575
|elevation_m=83 |
|elevation_min_m=
|elevation_max_m=
| hectares=2605
|area_km2=26.05
|population=47.339 |
date-population=1999
|population-ranking= [[Листа на градови во Франција|121-град по население]]