Разлика помеѓу преработките на „Кмерски јазик“

Одземени 14 бајти ,  пред 8 години
с
Отстрането уредувањето на Qwe3311 (разговор), вратено на последната верзија на Kiril Simeonovski
с (Отстрането уредувањето на Qwe3311 (разговор), вратено на последната верзија на Kiril Simeonovski)
 
== Фонологија ==
Стандардниот Кмерски јазик го има следниот фонолошки систем: у КУРАЦ
 
=== Согласки ===