Разлика помеѓу преработките на „Кмерски јазик“

Додадени 14 бајти ,  пред 8 години
с (Отстрането уредувањето на Qwe3311 (разговор), вратено на последната верзија на EmausBot)
 
== Фонологија ==
Стандардниот Кмерски јазик го има следниот фонолошки систем: у КУРАЦ
 
=== Согласки ===
2

уредувања