Разлика помеѓу преработките на „Кмерски јазик“

Одземени 26 бајти ,  пред 8 години
с
Отстрането уредувањето на Qwe3311 (разговор), вратено на последната верзија на EmausBot
с (Отстрането уредувањето на Qwe3311 (разговор), вратено на последната верзија на EmausBot)
== Фонологија ==
Стандардниот Кмерски јазик го има следниот фонолошки систем:
 
Јас сум копиле
=== Согласки ===
{| class="wikitable"