Разлика помеѓу преработките на „Тирима“

Додадени 32 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
'''Тирима''' е третиот крал на [[Античка Македонија|Древна Македонија]].[[Слика:Ancient Macedonian Symbol.jpg|thumb|200px|Македонското сонце со кралската дијадема во сончевата топка, симбол на АнтичкоДревното МакедонскотоМакедонско царство]]
 
{{start box}}
80

уредувања