Разлика помеѓу преработките на „Македонски Словени“

нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на 89.215.130.33 (разговор), вратено на последната верзија на Brest-bot)
* [http://lib.crimea.edu/avt.lan/student/book5/part1/part51.jpg Слика на словенските племиња населени во Македонија, Бугарија, Србија, Црна Гора, БиХ и Грција, направена од руски учени]
 
[[Категорија:Македонци]]
[[Категорија:Словени]]
[[Категорија:Македонија во Средниот век]]