Разлика помеѓу преработките на „Георги Прванов“

Одземени 16 бајти ,  пред 7 години
с (r2.7.1) (Робот: Менува he:גאורגי פרבאנוב)
== Образование и квалификации ==
 
Во [[1975]] Прванов завршил математичката гимназија во [[Перник]]. Во [[1981]] г. дипломирал на Историскиот факултет на [[Софиски универзитет|СУ „Св. Климент Охридски“]] - Софија. Во [[1988]] г. докторирал во областа на историјата со тема „[[Димитар Благоев]] и бугарскиот национален проблем 1879-1917“.
 
== Научна кариера ==
Анонимен корисник