Разлика помеѓу преработките на „Канонизација“

Додаден 1.421 бајт ,  пред 9 години
Создадена страница со: '''Канонизација''' е процесот преку кој христијанска црква декл...
(Создадена страница со: '''Канонизација''' е процесот преку кој христијанска црква декл...)
(нема разлика)
188

уредувања